Kim Ty Władziu chcesz zostać?

Gdy podrosłem, znajomi rodziców często pytali, kim chcę zostać. Mówiłem, że nie chcę być lekarzem jak mama, bo jej często nie ma w domu. Nie chciałem też być dziennikarzem jak tata, który za późno chodził spać. Już wtedy wiedziałem, że chcę obrać własną drogę. W wieku 15 lat postanowiłem zostać antropologiem. Gdy miałem 12 lat rodzice się rozwiedli. Tata zamieszkał gdzie indziej, a mama wyjechała na staż do Paryża. Zostałem sam. Po kilku latach wyjechałem na studia do Anglii. Później nauczyłem się biznesu i zostałem bankowcem. Smykałka do finansów obudziła się we mnie
w genach po dziadku, który był naczelnikiem Banku Polskiego, a potem wicedyrektorem departamentu w Narodowym Banku Polskim.

Ojciec miał z tym problem i mojego wyboru nie rozumiał, bo nie miał zielonego pojęcia o świecie finansów. Jednak gdy ktoś obcy zaczynał coś na mnie mamrotać, natychmiast interweniował. "Zostawcie go, jest dorosły" – mówił i to ucinało każdą dyskusję.

Lubiłem jego patrzenie na świat i poczucie humoru. I to, że nie mieszał się do wszystkiego.

W sprawach sercowych miałem wolną rękę. Co prawda, wiem że wypytywał mamę, jak tam u mnie z różnymi panienkami. Ona zdawkowo rzucała, że jakieś się kręcą. Ojciec dopytywał: jedna czy więcej? „Więcej” – potwierdzała mama, co ojciec z radością podsumowywał krótkim: „A to w porządku”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomoc

Do sprawnego poruszania się po reportażu konieczne jest sterowanie klawiaturą lub myszką.

Gdy używasz klawiatury:
Tekst przewija się za pomocą strzałek góra-dół.
Slajdy przewijają się za pomocą strzałek w bok.

Gdy używasz myszki:
Tekst przewija się podczas scrollowania. Do następnego slajdu przechodzi się po dodatkowym przewinięciu lub po naciśnięciu klawisza „Czytaj Dalej”.

W trakcje trwania reportażu pojawiają się multimedia.
Dźwięk można wyłączyć i włączyć poprzez przycisk głośnika w prawym górnym rogu: Wyłącz/włącz dźwięk.

Na slajdach pojawiają się również opisy biograficzne w postaci małych, okrągłych zdjęć, umieszczonych z prawej strony ekranu. Opisy rozwijają się po kliknięciu w zdjęcie. Wychodzi się z nich za pomocą klawisza: Esc lub przez kliknięcie poza obszar tekstu.