Profesor Władysław Bartoszewski -
był wielkim autorytetem, historykiem
i wybitną postacią w najnowszej historii Polski.
Wzbudzał, nadal wzbudza, wiele kontrowersji.

Ale był też tatą. Jego syn zna go
z innej strony: tej osobistej, domowej.
Jeszcze nigdy o niej nie mówił.

 

Władysław Bartoszewski

(Ur.19.02.1922 - zm. 24.04. 2015r.) Profesor, polityk, minister MSZ, historyk, działacz społeczny, żołnierz AK i powstaniec warszawski.

W 1946 r. zatrudnił się w "Gazecie Ludowej", która była związana z PSL. W 1946 r. został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa i odbył karę więzienia. Na wolność wyszedł 1948 r. Poparł list intelektualistów przeciwko zmianom w konstytucji PRL, wykładał na tajnym Uniwersytecie Latającym. Był członkiem NSZZ "Solidarność". Po wprowadzeniu stanu wojennego internowany, uwolniony w kwietniu 1982 r. 

Dwukrotnie sprawował funkcję ministra spraw zagranicznych. Senator IV kadencji, w latach 2007–2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był laureatem wielu odznaczeń, m.in. Orderu Orła Białego, Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RFN, papieskiego Orderu św. Grzegorza Wielkiego. Doktor honoris causa m.in. Uniwersytetów: Warszawskiego i Hajfy oraz Hebrew College w Baltimore.

 

Władysław Teofil Bartoszewski

Urodzony w 1955 roku. Syn profesora jest historykiem i doktorem antropologii. Wykładał na Oxfordzie, pracował m.in. w Credit Suisse i w PGE Domu Maklerskim. Obecnie jest wiceprezesem w spółce Exatel.

Pomoc

Do sprawnego poruszania się po reportażu konieczne jest sterowanie klawiaturą lub myszką.

Gdy używasz klawiatury:
Tekst przewija się za pomocą strzałek góra-dół.
Slajdy przewijają się za pomocą strzałek w bok.

Gdy używasz myszki:
Tekst przewija się podczas scrollowania. Do następnego slajdu przechodzi się po dodatkowym przewinięciu lub po naciśnięciu klawisza „Czytaj Dalej”.

W trakcje trwania reportażu pojawiają się multimedia.
Dźwięk można wyłączyć i włączyć poprzez przycisk głośnika w prawym górnym rogu: Wyłącz/włącz dźwięk.

Na slajdach pojawiają się również opisy biograficzne w postaci małych, okrągłych zdjęć, umieszczonych z prawej strony ekranu. Opisy rozwijają się po kliknięciu w zdjęcie. Wychodzi się z nich za pomocą klawisza: Esc lub przez kliknięcie poza obszar tekstu.