Ogromnie dużo mitów wokół Ciebie narosło. Zawsze mówiłeś, że nie można nikomu nie ufać, że są ludzie którym zaufać trzeba. Nie naiwnie i nie bezsensownie. Wiem, że umiałeś ich rozróżniać. Miałeś takich, którym ufałeś i takich, którym nic nie opowiadałeś.

Ale z tym to chyba było Ci ciężko. Bo byłeś straszną gadułą.

Lubiłem Twoje krótkie telefony. Dzwoniłeś z pracy i mówiłeś: "słuchaj mam godzinę, wpadaj". A że pracowałem blisko, byłem w 10 minut. Rozmawialiśmy tylko we dwóch. Bez świadków. To były takie nasze rozmowy o tematach często zupełnie niejawnych.

Przyznam Ci się, że mnie kompletnie nie interesowało Twoje życie publiczne. Nie brało mnie, że tam gdzieś występujesz. Mnie interesowały nasze stosunki prywatne. Znałem Cię od tej osobistej strony. Często mówiłeś w wywiadach, że jeśli chodzi o życie publiczne to nic sobie nie zarzucasz. To była prawda.

Ale ja tato znałem Cię prywatnie z tym rzeczami, które niekoniecznie publiczne być muszą. Znałem Cię tato. Dobrze Cię znałem.

A wiesz, że gdybyś poszedł do lekarza, to jeszcze byś żył? Uparty byłeś. Nie rozumowałeś logicznie. Miałeś ponad 90 lat, a ja i tak nie mogłem Cię wziąć za kark i zaprowadzić na badania. Nigdy nie miałeś czasu. Każdą dyskusję ucinałeś krótkim: „Uciekaj!”. Później kardiolog, który starał się Ciebie uratować, mówił, że wystarczyło, żebyś wcześniej przyszedł...

 

Pomoc

Do sprawnego poruszania się po reportażu konieczne jest sterowanie klawiaturą lub myszką.

Gdy używasz klawiatury:
Tekst przewija się za pomocą strzałek góra-dół.
Slajdy przewijają się za pomocą strzałek w bok.

Gdy używasz myszki:
Tekst przewija się podczas scrollowania. Do następnego slajdu przechodzi się po dodatkowym przewinięciu lub po naciśnięciu klawisza „Czytaj Dalej”.

W trakcje trwania reportażu pojawiają się multimedia.
Dźwięk można wyłączyć i włączyć poprzez przycisk głośnika w prawym górnym rogu: Wyłącz/włącz dźwięk.

Na slajdach pojawiają się również opisy biograficzne w postaci małych, okrągłych zdjęć, umieszczonych z prawej strony ekranu. Opisy rozwijają się po kliknięciu w zdjęcie. Wychodzi się z nich za pomocą klawisza: Esc lub przez kliknięcie poza obszar tekstu.