Najważniejsze, że się nie rozpadliśmy, że rodzina przetrwała. Że następni mogą budować na fundamentach, nie na gruzach.

Gdy myślę o sobie sprzed pół wieku, mogę temu młodemu Krzysztofowi Jasińskiemu powiedzieć tylko jedno... Cieszę się, że miał siłę, żeby się sprawdzić przez te wszystkie lata. Bo to jest ważne, żeby marzyć, ale jeszcze lepiej, gdy marzenia zamieniają się w coś konkretnego.


W przyjazne otoczenie, w grupę ludzi. Gdy bunt zamienia się na wartość. 

 

Na początku działalności teatru był z nami jeszcze Jasiek Łukowski. To było 40 lat temu. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym, akurat wtedy, kiedy zaczynaliśmy odnosić pierwsze światowe sukcesy. Mieliśmy niezwykłą relację, bo to, co nas łączyło, było przede wszystkim pozazawodowe.

Czasem w życiu jest tak, że się spotyka kogoś, kto inaczej ci patrzy w oczy. Z kim się chętnie spędza czas. A myśmy się właściwie nie rozstawali.

W szkole teatralnej pracuje się od rana do nocy, nie ma na nic czasu. Trzeba go wydzierać, żeby się napić wiśniówki. Jasiek bardzo lubił wiśniówkę. I grał na pianinie, a ja stukałem do tego w stołki, jak jakiś postmodernistyczny perkusista… Gdyby Jasiek żył dłużej, na pewno bylibyśmy jeszcze wyżej, może gdzie indziej, może szybciej. Pamiętam go jak brata.

Miałem takich przyjaźni kilka w życiu… Zawsze wokół mnie było kilka osób, o których do dzisiaj myślę ciepło.
Dzięki nim byłem silny.

 

Pomoc

Do sprawnego poruszania się po reportażu konieczne jest sterowanie klawiaturą lub myszką.

Gdy używasz klawiatury:
Tekst przewija się za pomocą strzałek góra-dół.
Slajdy przewijają się za pomocą strzałek w bok.

Gdy używasz myszki:
Tekst przewija się podczas scrollowania. Do następnego slajdu przechodzi się po dodatkowym przewinięciu lub po naciśnięciu klawisza „Czytaj Dalej”.

W trakcje trwania reportażu pojawiają się multimedia.
Dźwięk można wyłączyć i włączyć poprzez przycisk głośnika w prawym górnym rogu: Wyłącz/włącz dźwięk.

Na slajdach pojawiają się również opisy biograficzne w postaci małych, okrągłych zdjęć, umieszczonych z prawej strony ekranu. Opisy rozwijają się po kliknięciu w zdjęcie. Wychodzi się z nich za pomocą klawisza: Esc lub przez kliknięcie poza obszar tekstu.